RSS Facebook

Aktuality

Vizualizace. Sál, osvětlení. Autoři Architekti Hrůša & spol., Ateliér Brno, s.r.o.

Transparentní účet na nové varhany otevřen

Na slavnostním zahajovacím koncertě 66. sezony Filharmonie Brno otevřela brněnská primátorka Markéta Vaňková transparentní účet, kam mohou lidé posílat svoje příspěvky na varhany pro nový koncertní sál. Přispět může každý libovolnou částkou, dárci částek od 2 000 korun pak mohou adoptovat jednotlivé píšťaly. Číslo transparentního účtu: 5200247/0100. Aktuální stav sbírky můžete sledovat zde.

varhany v akustickém modelu

Brňané sobě! Na varhany může přispět i veřejnost

15. září 2021

Blíží se doba, kdy nad podzemními garážemi mezi Veselou a Besední začne růst nový koncertní sál pro brněnskou filharmonii. Podle harmonogramu by stavba Janáčkova kulturního centra měla začít za méně než rok. Do projektu se nyní může zapojit a aktivně ho podpořit i široká veřejnost. Město v pátek vyhlásí sbírku na koncertní varhany.

Vizualizace. Sál, varhany. Autoři Architekti Hrůša & spol., Ateliér Brno, s.r.o.

Vizualizace koncertního sálu

V malém už je na výstavišti, ve velkém bude vypadat takto.  Náš nový sál. Do akustického modelu se začne zítra usazovat přes 1200 figurín, tříměsíční měření začínají příští týden.

Autor: Architekti Hrůša & spol., Ateliér Brno, s.r.o.

Akustický model sálu 1

Akustický model sálu

Věrná zmenšenina nového koncertního sálu v měřítku 1:10 přijela dnes do Brna. To proto, aby v se v ní následujíc tři měsíce měřila akustika – tak, aby na každém jednotlivém sedadle v sále bylo slyšet stejně. Stejně dokonale. Chcete vědět jak vznikal akustický model sálu?

JKC_scena

Janáčkovo kulturní centrum: sál získal stavební povolení

Zkušebny, sklady, nahrávací studio, ladírny či šatny pro hudebníky, pokladna, kavárna a další zázemí pro diváky, ale hlavně moderní koncertní sál s dokonalou akustikou. Takové bude Janáčkovo kulturní centrum. Město má za sebou další krok na cestě k jeho vybudování – 2. etapa projektu, navazující na již vybudované podzemní garáže, má platné stavební povolení.

tk 17.6._2

Janáčkovo kulturní centrum: Všechny strany se dohodly na smírném řešení sporu

TISKOVÁ ZPRÁVA, 17. 6. 2019

Brno, 17. června

Stavbu Janáčkova kulturního centra na podzim loňského roku zkomplikovala žaloba Atelieru M1 architekti. Ten měl za to, že projekční tým Tomasz Konior, Yasuhisa Toyota a Petr Hrůša, který zajišťuje dokumentaci pro stavební povolení, neúměrně zasahoval do jejich autorských práv. Za přispění vedení města se podařilo najít cestu ke smírnému řešení. Dohodu o narovnání dnes doporučila Rada města Brna ke schválení zastupitelstvu.

„V Dohodě o narovnání jsou zakotveny klíčové principy, kterými se bude další příprava stavby řídit. Základem je, že projekt bude respektovat vítěznou podobu JKC, která vzešla z architektonické soutěže, a bude v souladu s územním rozhodnutím a licenční smlouvou. Případná zlepšení týkající se kvality sálu i samotné stavby centra budou projektanti řešit ve spolupráci s autory,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

© Filharmonie Brno | všechna práva vyhrazena

Foto Mezzosopranistka Magdalena Kožená, patronka nového koncertního sálu: © Mathias Bothor / DG.

Foto Filharmonie Brno na turné / Alte Oper Frankturt: © Tibor Florestan Pluto

Top