RSS Facebook

Nezařazené

Akustický model sálu 1

Akustický model sálu

Věrná zmenšenina nového koncertního sálu v měřítku 1:10 přijela dnes do Brna. To proto, aby v se v ní následujíc tři měsíce měřila akustika – tak, aby na každém jednotlivém sedadle v sále bylo slyšet stejně. Stejně dokonale. Chcete vědět jak vznikal akustický model sálu?

170226_JKC_kol (13)

Zveme vás za závoru staveniště

Opět pro vás otevíráme staveniště koncertního sálu na rohu Besední a Veselé ulice.  Tentokrát v neděli 11. června v 16 hodin. Můžete se tak projít místem, které není běžně přístupné. Poté vám ve foyer Besedního domu představíme zajímavosti projektu i výsledky loňského mimořádného archeologického výzkumu. Kvůli bezpečnostním předpisům na stavbě je potřeba předem si rezervovat místo na e-mailu konecna@salprobrno.cz. Kapacita je omezena na 40 osob.

Elbphilharmonie ohne Kraene

Labská filharmonie slavnostně otevírá dnes večer

Všechny oči hudebně-architektonického světa se dnes upínají na Hamburk, kde večer slavnostně otevře nová budova Labské filharmonie. Monumentální stavba, jejímž srdcem je koncertní sál pro dvě tisícovky posluchačů, se má stát dominantou přístavního města. Podobu rozbouřené mořské hladiny jí vtiskl věhlasný švýcarský ateliér Herzog & de Meuron, o akustiku sálu se postarala japonská společnost Nagata Acoustic, světová špička ve svém oboru. Nutno podotknout, že velkolepý projekt se nevyhnul problémům – trval o šest let déle, než se původně plánovalo a finální částka desetkrát překročila původní rozpočet. Slavností zahajovací koncert můžete živě sledovat zde: https://www.youtube.com/watch?v=__4EmRRYbO8

2. 9. 2016 – Dělníci začínají sestavovat vrtnou plošinu, díky které vyhloubí pod základovou desku stavby bezmála pět desítek pilot. Ty zajistí dokonalou statiku objektu.

Zanechte svou stopu v základech sálu

Máme za sebou první velký zkušební vrt pod základovou deskou stavby. Bezmála pět desítek pilot sahajících desítky metrů pod zem zajistí dokonalou statiku objektu. A jedna z nich navíc ponese i poselství budoucím generacím. Chceme v ní totiž zanechat schránku s… s čím? Co by v ní podle vás nemělo chybět?
Posílejte nám do konce příštího týdne, tedy do 18. září svoje návrhy. Autor nejzajímavějšího z nich se pak zúčastní spuštění schránky pod zem. Můžete psát sem na facebook, na e-mail, poštou nebo svůj návrh odevzdat ve vrátnici Besedního domu. Těšíme se na vaše nápady!

© Filharmonie Brno | všechna práva vyhrazena

Foto Mezzosopranistka Magdalena Kožená, patronka nového koncertního sálu: © Mathias Bothor / DG.

Foto Filharmonie Brno na turné / Alte Oper Frankturt: © Tibor Florestan Pluto

Top